Rit 6: 06/04/2025

Live vanuit het epicentrum van de Ronde-Koorts: Laarne

Vanmorgen werd het dorp wakker in volle wielerextase: de clash tussen Pogacar en Van der Poel laat nog even op zich wachten, maar eerst was het aan de lokale helden om zich te bewijzen. Op het programma: de 6e rit richting de gevreesde Berendries, straks ook decor voor het echte werk in de Ronde van Vlaanderen.

De zon straalt, de vogels fluiten, maar… er staat opnieuw een frisse, venijnige noordoostelijke wind te blazen. Eentje die niet enkel de kuiten, maar ook de moraal op de proef zou stellen.

Om 8.30 uur knalt het startschot door de straten van Laarne. Onder het wakende oog van Pj, Ben, Stefan en Jef wordt de karavaan op gang getrokken.

De kopmannen voelen zich als een vis in het water en trekken onmiddellijk de registers open. De snelheid zit er goed in maar hopelijk houden ze nog iets over voor straks, want de snijdende wind zou bij het terugkeren een sluipmoordenaar kunnen worden.

Na amper een half uur koers breekt het eerste menselijke drama uit: plaspauze! Tijd om de patatjes af te gieten, de druk van de ketel te halen en… even de snelheid uit het peloton te halen. Ideaal voor de mindere goden om weer in het wiel te schuiven.

Aan de voet besloot de voorzitter het goede voorbeeld te geven: kopwerk, ballen aan het lijf, en de eerste 400 meter sleurwerk voor eigen rekening. Daarna was het ieder voor zich, want de steilste stroken waren meedogenloos. Daarna barstte de echte strijd los: een vijftal, met onder meer Tom Schepens, Ben, Kurt, Gratien en Andy, beet zich vast in het steilste stuk.

Tom Schepens beukte als een jonge god naar boven, waarna Kurt het stokje overnam. Ondertussen moest Ben een kloof van zo’n 20 meter dichten op Kurt.
Wat volgde, was puur spektakel: Ben lanceerde een astronomische eindjump die zelf Remco Evenepoel zou doen blozen! Straf? Straf!

De terugweg verliep alles vlekkeloos.

Tot slot restte nog de sprint naar de nieuwe aankomstplaats. Fritz zette een waanzinnige spurt in aan 60 km/u, een snelheid waarmee hij bijna een snelheidsboete riskeerde – alleen jammer dat hij zich een tikkeltje verrekende op de afstand…

Uiteindelijk ging de zege naar onze voorzitter – die blijkbaar niet alleen bestuurt achter de vergadertafel, maar ook op de fiets. Xavier, Nikolaas, Didier en Fritz maakten de top vijf compleet.

Conclusie:

-de voorzitter op één – en met reden een voorzitter
– Fritz krijgt de Turbo-Awart: 60 km/u sprint, maar helaas… de finish lag 500 meter verder.
-Ben heeft een nieuwe bijnaam: de springveer van Laarne.

Afstand: 91 km
Hoogteverschil: 627
Tijd: 2u58
Gemiddelde snelheid: 31,5 km/h